29.01.2009 Avraam Russo: Hayatımda hiç bir hata olmamıştı ve bu ancak annemin emekleri sayesinde... - Haber - TÜRKÇE - Avraam Russo Türkçe - Приятное с Полезным: творчество,лайфхаки,мистика, и др.
Главная » Статьи » TÜRKÇE » Haber

29.01.2009 Avraam Russo: Hayatımda hiç bir hata olmamıştı ve bu ancak annemin emekleri sayesinde...
29.01.2009 HAYATIM DA HİÇ BİR HATA OLMAMIŞTI VE BU ANCAK ANNEMİN EMEKLERİ SAYESİNDE...


Şarkıcı, lokantacı ve mutlu baba Avraam Russo lızını terbiye sırları anlattı. Avraam Russo’nun babası Jan İv Russo fransız asker idi, annesi Mariya Russo, italyan, doktor olarak “Sent Lui” hastane Fransa’da çalışıyordu. Ana baba orada zaten tanıştılar. Farklı sebepler yüzünden Avraamın çocukluk manastırlar’da geçti. Yakın Doğu’da Savaş yüzünden ailesi Fransa’ya gitmişti. Orada Avraam bakalavr olarak Üniversiteyi bitirdi. Russo çocukken her müzik yarışmalara katılıyordu. 15 yaşındayken Avraam Russo büyük sahnede debüt yaptı. Russo ingiliz, fransız, türk, rus, arap, ermeni, ispan, yahudice konuşabiliyor. Diyor ki bir dil öğrenmek için ona 6 ay yeterli.. 2005, eylül, Moskova da Avraam Russo ile Morela Ferdman evlendiler. Morela’yla ABD’de bir konser’de tanıştılar. 2006, Amerikaya gittiler, orada onların kız Emanuella doğdu.
- Avraam, senin misafir olmak çok hoştur. - ana baba sana nasıl terbiye veriyordular ve sen de kızına ne yapıyorsun?
- Annem'den başlıyım. 7 yaşımdayken babamı kayıp ettim, yani babanın terbiye vermesi çok kısaydi. Tabi ki kız de erkek de için baba çok önemli, ama %70 terbiye - anne'den.


Avraam annesiyle


Anne baba da olarak, anne de olarak olabilir. Ya baba - sadece babadır. Babamın öldüğü dan sonra annem ile Fransa'ya gittik. Ve ben normal bir insan oldum, yani narkoman ya da hırsız değil, ve hayatım da hiç bir hata olmamıştı ve bu ancak annemin emekleri sayesinde.. 15 yaşımdayken ben lokanta ve klublarda çalışmaya başladım. Show-biznes'in bu tarafı bildim. Bu kirli bir dünya. İnsan her tarafa çekebilir. Allaha şükür, her şey iyi geçti. Ama hayatımda çok şeyler göremedim, ve baba olarak bunu çocuğuma vermek istiyorum. Eğer çocukluğuma döne ve yeniden küçük erkek olabilseydim, çok şey değiştirecektim. Şimdi mesela İnternet var, ve bu küçük şey bile çocuklarımızı biraz daha mutlu yapabiliyor.
- Kızınız işinizi devam etseydi istermiydiniz, yoksa o kim olacağını kendi karar verecek?
- Kızıma maksimum vereceğim, geniş seçenek olsun diye. İstiyorum ki en azından iki mesleğinin olsun. Mutlaka müzik eğittimi. Kızım daha 2 yaşinda, ya o şimdiden her melodiyi söyleyebilir. Müzik öğretmeni diyor ki, çocuklar bu yaşinda daha "la-la-la" başlarlar, ya benim kızım konuşmadan, durmadan şarkıları söylüyor. İkinci meslek olarak kuyumcu olsun istiyorum. 8 ay ya da bir yıl okursan ve bu kısa zaman içinde çok şey öğrenebilirsin. Bu bilgiler lazim. Yine de kendi seçsin.
- Şimdi seninle geleceğe, 20 yıl sonra'ya gitsek, ve Emanuella hakkında konuşsak. Tabi ki şimdi daha erken, yine de sen ona gerçek adamı, prensi nasıl anlatacaktın?
- Sokakta her insanı sorsak, dağmat nasıl biri olsun diye, her kes, terbiyeli biri olsun, - diecekti. En önemli hayatında çekmesin. Ben düğünlerde bu kadar çıktım ki. Sonra duyuyorom ki, bazı ayrıdılar.. Böyle bir hata yapsın diye istemem. Ama zamanlar değişti, çocuklar artık dinlemiyorlar. Onun için ilk 10-15 yaşinda öğretmek lazim maksimum bilgileri vermek. En önemli, anlasın koca - gömlek değil diye. Gömleği her gün değiştirebilirsin - kocayi değil.
- Ünlü ana babalardan kim sizin için örnek olabilir?
- Duglas ailesi, mesela, ama doğrusu Körk'ün bir oğlu öldü. Yine de show-biznes de iyi bir baba olmak zor - evimde sürekli olamıyorum. Büyük bir zorluk. Sizce neden bazı artist anında yok oluyor - çünki gücü yetmiyor. Artist herkesin olamaz, ya %98 - kendi değil.
- Normal ana babalar uykudan önce bir masal okuyor, ya siz her halde şarkı söylüyorsunuz?
- Bizde annaannesi şarkı söylüyor. Bir sürü biliyor. Ama "Bayuşki-bayu.." (rusça bir tekerleme) başlıyorsa, Emanuella ağlamaya başlıyor ve uyumak istemiyorum diye söylüyor. Ben de ona çok melodileri söylüyorum.
- Artistler çocuklarını kliplerinde oynatıyorlar, siz de mi?
- Memnuniyetle oynatacağım. Morelayla ikimiz beraber "Obruçalnaya" klibinde oynadık. Yakında İspanya da sonraki klibimde kızımla beraber oynayacağım
- Bizim dergimizin okurlarına neler dilersiniz?
- Aileler zorluk çekmesin. Çocukların yaptıklarıyla ilgilenin. Çocuklarınız büyük sorumluk ister. Mutlaka yemeğini kontrol edin. Ne yiyorlar bir bakın! Bu korkunç bir şey! Ağzımız'dan sadece kötü ya da iyi sözler çıkmıyorlar. Çocuklarımız organlar için gerekli veya gereksiz her şey ağız'dan alırlar. Onun için ne yiyorlar merak edin!

Veronika Litvinova "Annebabalar için dergi", New-York

Rusça orijinal makale www.russianparent.com siteden alınmıştır


Türkçeye çevirdi: Вячеславна

Категория: Haber | Добавил: Вячеславна (04.11.2013)
Просмотров: 55 | Теги: türkçe, rusyanın tarkanı, news, bilgi, basın, Avraam Russo, makale, haber | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: