03.02.2010 Avraam Russo’nun basın toplantısı - Haber - TÜRKÇE - Avraam Russo Türkçe - Приятное с Полезным: творчество,лайфхаки,мистика, и др.
Главная » Статьи » TÜRKÇE » Haber

03.02.2010 Avraam Russo’nun basın toplantısı
“Komsomolskaya pravda” basın merkezinde Avraam Russo’nun basın toplantısı.
3 şubat 2010, Moskova (metnin tamamı)

G - gazeteci, AR – Avraam Russo, İP – İosif Prigojin.

G: «Komsomolskaya pravda» basın merkezimize hoş geldiniz! Bugün sizinle brifingde toplandık. Brifing konusu «Avraam Russo’ya suikast girişiminde bulunan kimdir?». Bu insan üç sene önce Amerika’ya gitti, fakat Rusya’ya geri dönmeye karar aldı. Bize geri dönmesine neden olan nedir, neler yapacak, ve aniden Rusya’yı terk ettiği zaman üç sene önce ne olmuştu? Bence bunları Avraam Russo kendisi anlatırsa iyi olur. Avraam Russo ve yapımcısı İosif Prigojin bugün bizim konuğumuz. Bence birazdan kendileri de açıklayacak bugünkü burada toplanmamızın nedenini.

İP: Bence Avraam başlasın, kendisi konuşma hazırlamıştı…

AR: Üç buçuk sene sonra sizleri görmekten çok mutluyum, hepinize selamlarımı iletiyorum değerli arkadaşlar! Ne kadar mutlu olduğumu tahmin edemezsiniz. Havaalanında da söylediğim gibi – Moskova’ya geri dönmem ile ilgili kalbimde neler hissettiğimi yalnız Tanrı bilir. Böyle bir adım atmak benim için çok zordu, her şeyi şimdi çözmedim, 8-9 ay önce geri dönmem ile ilgili görüşmeler yapmaya başladığımda çözdüm.

Lütfen, unutmayınız – Moskova’ya geldiğim zaman ben bir yabancıydım. Neden bunu anlatıyorum, çünkü gazeteciler benim sözlerimi sık sık kendince “çeviriyorlar”, çünkü sizce ben farklı düşünüyorum ve belki farklı düşünceleri dile getiriyorum, fakat farklı hissediyorum. Benim kişiliğime karşı ilginizi kaybetmediğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. İnsanlar sık sık şu soruyu sorardı bana: « Avraam, sen gittin, nasıl geri dönmek istiyorsun? Halk unudur! Ve şöyle söyler: Avraam yoktur, şarkıları çalmıyor, yeni hiçbir şey yok, nasıl geri dönersin? Belki de sana karşı ilgi olmaz». Tanrıya şükür, eskisi gibi ilgi var, çünkü ben giderken ne meslektaşlarımla ne de gazetecilerle problemim yoktu.

İosif ile aramızda “hafif” bazı şeyler oldu… Neden “hafif” diyorum, çünkü her zaman o benim dostumdu. Aramızda olan tüm sorunları çözdük...

İP: küçük bir ekleme yapabilir miyim? Avraam Rusya’da olmadığı 3 sene yüzünden Rusçayı biraz unutmuş, bunu kendisiyle konuşurken fark ettim. Aslında, onun gibi 10-12 sene önce gelip Rusçayı öğrenmek bir yabancı için kolay değildir, ve kendisi bu konuda çok başarılıdır. Bu yüzden arada sırada kopya çektiğinde ona bu konuda hoşgörülü davranın.

AR: benim fikirlerimi gerçekleştirdiniz. Yavaş yavaş bir iki ay sonra umarım daha iyi olur. Size ve tüm insanlara çok teşekkür ediyorum. Hatırlıyorsunuz beklide kariyerim nasıl ve kimin yardımıyla başladı, kiminle çalışıyordum, neler oldu… Sonuç olarak, tüm sorularınıza cevap veririm, her zamanki gibi – açık bir şekilde ve gönülden. Fakat rica ediyorum, bana iyimser davranınız, çünkü olanlar – olağan dışı bir durum.

İP: Demek istiyor ki, her şeyi olduğu gibi yazınız.

AR: Benim etrafımdaki tüm sorulara değinebilirsiniz, fakat rica ediyorum duygularıma dokunmayın.

Buraya davet edildiğimde 97 yılında, beni iş adamı Telman İsmailov davet etmişti. Neden onun hakkında söylüyorum: bazı insanlar soruyor: «Aranıza ne oldu, ne problemleriniz var?». Ben ona çok minnettarım, ve hiçbir şey unutmuyorum, o gerçekten de beni davet etmişti, bana iyi davranıyordu ve bana destek olmayı kabul etmişti. O iyilik yapmayı seven biri, sadece bana değil herkese yardım ediyor. Bugün eğer onun problemi varsa – hiç kimse bunun suçlusu değil, en azından sorunlarını nasıl çözeceğini kendisi biliyor. Ve benim geri dönüşüm ile onun gidişi arasında hiçbir bağlantı yoktur. Onun problemlerinden çok önce olmuştu bu, İosif ile tüm sorunları çözdükten sonra geri dönmeye karar verdim.

İP: Aslında ne yapacağımız hakkında çok düşündük. Bizim çok ortak arkadaşlarımız var. Avraam ile görüşmemiz oldu ve bence gerçek güçlü insanlar kırgınlıkları unutabilir. Biz çok düşündük. Avraam’ın geri dönmesi ile ilgili ilk bilgi daha yazın ortaya çıktı ve bu konu hakkında konuşuyorduk, bir çözüm arıyorduk. İnsanlar affetmeyi bilmeli. İncil’de şöyle yazıyor: affetmeyi öğren ve sen de affedilirsin. Ve bu yüzden her zaman doğru karar almak zordur. Bu yüzden tüm kırgınlıklar unutuldu, Avraam ile aramızda hiçbir sorun yoktur. Bizim eski ortağımız, sponsorumuz hakkında siz de biliyorsunuz ki bir çok sanatçıya yardım ediyordu, fedakar bir insandır, iyimsen ve açık biridir. Bu işi seviyor kendisi…

Size söyleyeceklerim sizin için beklenmedik şeylerdir belki de. Avraam ile beraber olduğumuz için mutluyum, ona yardım etmeye hazırım, fakat iki yol var: ya onun yapımcısı olurum yada arkadaşı. Kendi yolumu seçtim: biz arkadaş olarak kalacağız, Avraam Russo’nun yapımcısı olmayacağım, sadece arkadaş olarak kalacağız. O sizi yapımcısı ve takımıyla tanıştırır, ben ise sadece izleyici ve her zaman yardım edecek biri olarak kalırım. Bizim çok ortak yönümüz vardı ve çok şeyi birlikte yaşadık, şimdi arkadaşlığımızı iş ile değiştirmeyiz. Bazıları bizim ilişkilerimizin maddi çıkarlardan dolayı olduğunu yazıyor, para kazanmak istediğimizi yazıyor, fakat inanın – para hayatımızdaki en önemli şey değildir. Sadece Rusya’da değil, tüm dünyada biz hep birbirimize benziyoruz, binalar birbirine benziyor, ve Amerika’da olduğumda kendimi Moskova’da olduğumu zannediyorum. Amerika’da bir hafta kaldıktan sonra bile Moskova’da olduğumu hissediyordum, sadece dil farklıdır belki...

AR: dil her yerde farklı değil. Sadece Rusçanın konuşulduğu yerler vardır.

İP: Herkesin merak içinde olduğunu anlıyorum, «bunca hakaretten sonra tekrar anlaştılar ve tekrar birlikte çalışıyorlar». Benim de çok problemim vardı, fakat iyimser olmalıyız. Bu yüzden yaşın arttıkça hayata daha da felsefi yaklaşıyorsun. Ve hayata, insanlara, mesleğine bakışın değişiyor. Bir insana ne gerek: ev, aile, yakınları ve akrabaları. Mesleğimi seviyorum. Bizim mesleği, memleketimizi seviyorum. Bunlar olmadan yaşanmaz. Kendimizi kandırmayı deneyebiliriz, kendimizi başka bir yerde aramayı deneyebiliriz. Fakat benim İtalya’da arkadaşlarım var, şimdi Vena’da çalışıyorlar ve burada üç yıl yaşamış olan İtalyan arkadaşım var, biraz Rusça öğrenip şöyle diyor: «Ben trafik istiyorum! Rusya’ya gitmek istiyorum!». Moskova’ya bir defa geldiğinizde onu seviyorsunuz ve terk etmeniz mümkün değil, bunu kendimden biliyorum. 85 senesinde Mahaçkala’dan geldim, Moskova’yı sevdim ve buradan gidemiyorum. O kendisine çekiyor. Aynı şekilde Russo ile. Amerika’da ne kadar dayanacağını merak ediyordum, çünkü bizim gönül sıcaklığımız olmadan yaşanmaz, burada dünyanın en güzel kadınları var. Bu hiç kimse için sır değildir, onları hiçbir kadınlarla kıyaslamak mümkün değil…

AR: Gerçek kadınlar!

İP: Bu yüzden yabancılar her zaman Rus ve Ukrayna’lı kadınlara aşık olur ve onlarla evlenirler. Benim konuştuğum tüm yabancıların eşleri rus.

Burada tanıştıracağımız yapımcının bile eşi rus. Avraam’ın eşi de rus. Bizim toplantımız pozitif karakterli bir toplantı olacak. Gitmeden önce tekrar vurgulamak istiyorum ki diğer sanatçılarla olan ilişkilerimde, aramızda hiçbir zaman paranın yoktur. Biz sanatçıları seviyoruz, endüstrimizi seviyoruz, onun içerisinde olmak, çalışmak ve yaşamak istiyoruz. Avraam Russo ile arkadaş olarak kalacağız, birlikte çalışmayacağız, aramızda iş yoktur, bizim için böyle daha iyi olacak. Çünkü tekrar yapımcısı olursam problem ortaya çıkar: parayı burada paylaştık, orada paylaşmadık. Bunca şeyi birlikte yaşadıktan sonra, barışma şansını bulduktan sonra en iyisi arkadaş olarak kalmak, parayı başka yerde kazanırım.

Gazetecilerin soruları:

G: İosif, siz dediniz ki Avraam ile çok iyi arkadaşlığınız var. Ben biliyorum, Valeriya ve Avraam’ın eşi Amerika’da şu an…

İP: Valeriya şu an Amerika’da, A.Malahov’un program çekimlerindedir.

G: Amerika’da arkadaşlığınız nasıldır? Belki de birlikte tatil yapıyorsunuz…

İP: Ben Amerika’dayken Avraam Russo Moskova’daydı. Böyle komik bir hikaye. Karşılaşamadık. Avraam kadar Amerika’da bulunmadım. Oraya gitmekten korkmuyordum, sadece olmuyordu. Ben kendim de istiyordum oraya gitmeyi, restoranını ziyaret etmeyi, yemek yemeyi.

G: Russo’nun geri dönmesi restoran işlerinin kötüye gitmesinden dolayı olduğuna dair söylentiler var…

İP: Bunu ben de biliyorum, avukatlar bu sözlerle ilgileniyor.

AR: ben çok para kazanmak için restoran açmadım, çünkü Amerika’da çok para kazandıran restoran yok. Kriz zamanında %100 kazanacağıma dair şüphelerim olsaydı belki de açmazdım. Restoran işi iyi gidiyor, çünkü kendi ismime güveniyordum. Ve örneğin, Amerika’da Cuma, Cumaetresi, Pazar günleri – restoran için iyi iş günleridir. Rusya’da ise - her gün eğlen. Orada işler çok iyi gidiyor, sanatçı olarak yaşamak ve var olmak için, masrafları karşılamak ve klip çekmek için yeterli gelir var. Restoran sayesinde zengin olmam, ama masraflarım için yeterlidir. Ve orada boş oturmuyordum. Tedaviden sonra konserler vermeye başladım, Amerika, Kanada, Ukrayna, Kazakistan, İsrail ve tüm eski Sovyetler birliği ülkelerine tur yaptım. Sadece Moskova’ya gelmedim, fakat Kaliningrad’da bir konser vermiştim. Moskova’nın benim için özel anlamı var. Buraya zafer ile dönmek istiyordum.

İP: Russo ile birlikte çalışacağımızı ilan ettikleri andan itibaren telefonum hiç susmuyor, herkes konser istiyor. Çok fazla arayan var, çok fazla talep var. Herkes tekrar Avraam’ı görmek istiyor. Söylediği tüm şarkılar radyoda yayınlanıyor, onu hiç kimse unutmadı. Yayınlanıyorlar ve yayınlanacaklar, o yenilerini yazıyor.

AR: dünden önceki gün yeni şarkı aldık. Ve şarkıları kaç kez yayınladıklarına dair belge aldık.

G: siz şahsen Avraam’a yardım ediyor muydunuz problemleri çözmek için?

İP: Bir insan ünlü ve zengin olunca onunla tekrar tanışmak gerekiyor. Alla Borisovna’nın bu sözünü hayatım boyunca unutmam. Tok açın halinden anlamaz, bu yüzden zenginleri anlamak her zaman zor idi. Fakat birkaç zengin arkadaş tanıyorum, onlar çok ünlüdür, ama çok mütevaziler. Zenginlik özgürlüktür. Bu sorunları çözmeye yardımcı olmuyor size. Dünyada çok yabancı zengin insanlar tanıyorum, onların koruması yoktur, sadece şoförü ve mütevazi evleri vardır. Onlar için iş – spor zevkidir. Para – sınavdır. Hayata bakış açım değişti. Avraam’ın da çok şeyi tekrar gözden geçirdiğine inanıyorum, önemlisi affetmeyi bilmektir. Gönlünde kırgınlığı tutarak yaşanmaz, bu seni yiyip bitiriyor. Bundan dolayı da hastalıklar ortaya çıkıyor. Sadece intikam ile yaşanmaz. Her zaman savaşmak olmaz. Bu hayatta insan ne kadar yiyebilir?

G: Avraam, Afrika’daki savaşı, çocuk kaçırıp savaşmaya zorladıklarını anlatan konusu çok ciddi olan bir klipiniz yayınlanıyor internette. Ve orada ilginç bir deyim söz konusu: Barış için çalış, Barışa çalış. Bunun anlamı nedir?

AR: Amerika’da bir buçuk sene önce bu proje üzerinde birlikte çalışmaya başladığımız birini davet edeyim izninizle. Kendisi benim yapımcımdır – Devid Djank, Rusya ve Doğu Avrupa’da 10 sene Universal Music’in başkanlığını yaptı. Tatu, Alsu, SMASH gibi ünlü projelerle çalıştı! Projemiz çok ilginçtir. Ortağımız - Invisible Children şirketi, tüm dünya çapında çocukları destekliyor. «Barış uğruna çalış». Evde bir sanatçı, iş adamı veya bir politikacı olarak oturup barışı düşünmezsem dünya değişmez. Gerçek yardımcı olabilecek insanlara bir çağrıdır bu ( varlıklı insanlar, iş adamları ), «barış için çalışın ve dünyada barış olur», «Dünya için Barış». Hiçbir din emretmiyor «git ve savaş». Rusya hristiyan ülkesi. Burada yaşayıp Rusya’nın ne anlama geldiğini bilmiyorsunuz. Bence hiçbiriniz dinin değerini bilmiyorsunuz. Cennette ilk olmak size ait. İncildeki her sözü takip edin, «barış, barış, barış» söyleyin.

G: Avraam Russo’yu kim suikast planladı?

AR: Yetkililer bu konu üzerinde çalışıyordur, sonuçları nasıldır bilmem, çok aradım kendilerini, ilgilendim. Moskova’da benden daha ciddi insanlarla ilgili tamamlanmayan davalar çoktur. Mucize ile hayatta kaldım. Tanrıya şükür, o zaman yanımda oturan korumaya teşekkürler, bu nadir bir olaydır, aslında koruma genelde kurtarmıyor, ama bu kurtardı beni. İsmi Roma’dır. Bunu kimin yaptığını merak ediyordum. Onu anında affettim. «Affettim, çünkü hiçbir şey yapamıyor muydum?». Hayır. Neden bir şeyler yapayım? Kan kan ile temizlenmez. Hiç kimseye karşı kin beslemiyorum. Bundan önce önceden tanıdığım insanlar çevremde ortaya çıkmaya başladı. Arkadaş olarak ortaya çıkmaya başladırlar, fakat bu insanların bu olay içinde olabileceklerini beklemiyordum. Sık sık aramaya başladılar, bana gelmeye başladılar, benimle görüşüyorlardı, beni izliyorlardı. Ben arkadaş olarak görüyordum. Arkadaş rolünü oynuyorlardı. Belki de bu insanlar beni yok etmek için kiralanmıştı. Beni öldürmek değil de sakat bırakmak istiyorlardı büyük ihtimalle, ben yürüyemem diye. Tanrı hakimdir. Bunu kim yaptı, kim kiraladı insanları, bu proje için ne kadar para yatırıldı – hepsini biliyorum. Fakat bunları söylersem kendime kötülük yaparım. Ben buraya barış ile dönüyorum, iyilik bayrağı altında. Sizin isim yazmanın gerek tabi. Ben ise yaşamak istiyorum, sevgiyle yaşamak, sizinle mesleğime devam etmek istiyorum. Ne zaman söylemem gerektiğini biliyorum. Söz veriyorum onun ismini benden duyacaksınız. Söylemem için beni ikna ediyorlardı, İosif bile.

Fakat zamanı geldiğinde nasıl söyleyeceğimi biliyorum. Bu kin beslediğim anlamına gelmiyor. Hayır. Kalbim temizdir. Yemin ediyorum ki şimdi çıksa karşıma onunla oturup çay içerdim. Ben üç buçuk yılda değiştim. Kötü biri değildim, monastırda okudum, herkese iyi davranıyordum. Kimseye bir kötülük yaptıysam beni affetsinler. Ama ben her şeyin hesabını verdim. Beni geri dönüyorum, yeni albümüm var, yeni şarkım yarın-öbür gün yayınlanır. Geri döndüğüme insanlar inanmadı. Büyük ihtimalle siz de inanmadınız. Eskinde iyi bir kariyerim vardı, yılda 250 civarında konser verıyordum, her tafartan ilgi vardı. Fakat böyle şeyler oldu. Show biznes tarihinde ilk defa böyle bir şey oldu. Sanatçılar arasında Amerika’da hesaplaşmalar oldu, fakat ben ne mafyaya karıştım ne uyuşturuculara ve ne de kadın işlerine. Zengin birinin sevgilisiyle hiçbir zaman ilişkim yoktu. Tam tersi, kendime zengin olmayan bayanları arıyordum. Zenginlere göre onlarla konuşmak daha hoştu benim için. 4 korumam vardı. İnsanlar anlamıyordu nedenini. Ben kötü bir şeylerin olacağını hissediyordum.

G: Avraam, sizin şüphe ve korkularınız var yani, çünkü eşiniz ve çocuğunuz Amerika’da kaldı yoksa onlar da yakın zamanda Rusya’ya dönecekler mi?

AR: mutlaka. Ortamı kontrol etmek için geldim, kendim daha otelde kalıyorum. Birlikte herkes için zor olur. Turlar ayarlarım, yeni adımlar atarım. Ondan sonra tabii olur. Kızımın Rusya vatandaşlığı var, vizeye gerek yok. Eşimin yıllık vizesi var, onlar için problem yok, kolaylıkla gelebilirler. Rusya’yı seviyorum derken ona «yalakalık» yaptığımı düşünmenizi istemiyorum. Açıkça söylüyorum: ben geri döndüm, hayatım benim için değerlidir, yani annemin, çocuğumun ve eşimin benim ardımdan ağlamasını istemem. Hayatta kalmak istiyorum, bundan dolayı barış ilan ediyorum. Milyonlar yada milyarlar için gelmezdim buraya. İnanın, hiçbir zaman. Fakat geldim çünkü benim yerim burası – bu sahne. Rusya beni ilk günden kabul etti, ve beni iyi kabul edenler için sahnede şarkılar söylemeliyim. Devid ile olan Rusya ve Dünya projesi - «Inspirational Music» - çok güzel müziktir. Ben orada sadece bir yabancı değilim, rus bir sanatçıyım (yaşıyordum, birçok ülkeyi ziyaret ettim, fakat kendim için Rusya’yı seçtim). «Sen rus değilsin ki» diyebilirler. Orada ben bir rusum. Bende rus kanı var. «Nasıl?». Bana 3,5 litre rus kanı verildi. Rus korumam Anton da bana kan verdi. Ondan sonra içimde bir şeyler seslendi. Bir ara Devid ile birlikte rus restoranına gittik. O kadar içmişiz ki kendimiz oradan gidemedik, bizi götürdüler. :)))

G: suikastlar devam eder diye korkmuyor musunuz?

AR: neden? Ben bunun hesabını ödedim. Niçin ödedim – aslında bilmiyorum. Bunu yapan kişinin hayatta birisinden yada bir şeyden korktuğunu düşünüyorum. Hiçbir büyük insanlar sonsuz olarak kalmadı (çar Devid, Napolyon vs.). herkes gitti, biz de gideceğiz. Bu insan bence her şeyi anlıyor. Benim acılarımla keyif yaptığı onun için yeterlidir, bu onun için bir zaferdir. Hesaplaşmak için geri dönmedim, şarkı söylemek için geri döndüm. Ben hiçbir zaman hiç kimseye hiçbir konu hakkında ricada bulunmadım, kendi emeğimle kazanıyorum, şarkılarımı beğeniyorsanız sizin için şarkı söylüyorum. Aslında iyi şarkılardır.

G: tedavi ne kadar sürdü? Çok pahalı bir tedavi olmuştur. Masrafları telafi etmenize kimse yardımcı odlumu?

AR: size birini tanıtmak istiyorum, kendisi benimle çalışacak, Aleksandr Beniş. Benim sağ elim olacak, konser organizasyonlarıyla ilgilenecek. Bizim yeni takımımız var, çok iyi insanlar. Deneyimliler. Sorunuzla ilgili olarak. Ameliyatlar bir yıldan fazla sürdü, sinir transplantasyonu – çok zor bir ameliyattır. Bacağımı kurtardılar, hareket ediyorum, zıplıyorum. Her şey yolunda, Tanrı’ya şükür.

Eskisi gibi % 100 olmasa da % 80 kendimi iyi hissediyorum. Kışın, soğukta ve sıcakta sorun oluyor – bacağım biraz şişiyor, fakat bunlara dayanmak gerek, hayat bu. Hayatta sadece mutluluk yoktu, bizim istemediğimiz bazı şeyler de var. Çok pahalı ameliyatlar oldu, burada dairemi, ofisimi satmak zorunda kaldım, çünkü çok kötü durumdaydım.

O zaman burada daire aldım. Onu kaybettim, çünkü ayın 20’de sözleşmeyi imzalamalıydım, daire fiyatını yarısı değerinde avans vermiştim. İmzalamadım, çünkü ayın 22’de gözlerimi açtım. Hayatta her şey oluyor, ayağı kalktım. Ameliyatların ücreti yüz binlerce dolardı. Ameliyatlar 4-5 saat sürüyordu. Çok büyük paralar karşılığında. Daha sonra kendim için sigorta yaptırdım, çünkü Amerika yasalarına göre hasta olduğunda sigortayı hemen açmıyorlar, bir sene sonra açıyorlar. Sağlıklıydı, bu daha sonra oldu. Nasıl ispatlarsın? Reddediyorlar. Kendim yapmak zorunda kaldım. Show-biznesteki zengin insanların önceden sigorta yaptıklarını biliyorum. Fakat kendim bunu yapmadım. Daha sonra kendimi sigortaladım. Başlangıçta ağrım vardı, geceleri uyuyamıyordum. Uyku hapı allıyordum, fakat yardımcı olmuyordu. Maksimum bir saatliğine. Sonra tekrar uyanıyordum. Böylece birileri için mutluluk kaynağı oldum, şimdi ne yapayım? Neden korkayım? Bu insan zevk aldı. Rahat yaşamama izin verin artık.

G: vücudunuzda mermi parçası kaldığı doğrumu…

AR: evet, var. Kendim de şans eseri öğrendim. Rusya’da bana ameliyat yaptılar, kurtardılar, her şeyi çok iyi yaptılar. Fakat çoğu şeyi bana anlatmadılar. Rusya’da sana hiçbir şey anlatmıyorlar, «her şey yolunda» diyorlar, ABD’de ise gerçekleri söylemek zorundalar, çünkü ertesi gün onlara dava açabilirsin. Burada ise bu yok. Elimde sadece bir belge vardı, üzerinde 4 satır vardı: her doktor onları kendine göre yorumluyordu. Sorunun ne olduğunu anlayana kadar çok zaman kaybettik. Sinir zarar görmüş, sinir ölmüş. Veni kapattılar, bu yüzden bacağım şişiyor şimdi. Neden veni kapattılar? Ben bilmiyorum. 40’lı yıllarda bunun uygulandığını söylüyorlar. Ben nereden bileyim? Ben uyuyordum o an. Beni kurtarmak için gereken her şeyi yaptılar. Yeni proje hakkında biraz konuşalım.

Devid Djank: ben Rusya’da 15 sene show biznesle uğraştım, yıllarca «Universal Music» şirketin başkanlığını yaptım, Tatu, Alsu, SMASH, Deflin, Linda vs. sanatçılarla çalıştım. Eşim rus, Moskova’lı. Rusya’yı gerçekten seviyorum, burada çok şey öğrendim, hissettim, gördüm. Temiz kalbimle söyleyebilirim ki Avraam ile gurur duyuyorum, kendisiyle çalışmak için beni davet ettiğinde dolayı ona çok minnettarım. Bu sadece bir proje değil, bu bir dostluk, bu bir inanç – ikimiz de inanan insanlarız. Yeni albümün adı «Diriliş», kariyerim boyunca üzerinde çalıştığım projeler içerisinde en gerçekçi projedir. Şarkıları en iyi yazarlar ve müzisyenler yazdı. Her şarkı Avraam Russo hayatı hakkında anlatıyor.

AR: yeni albümle ilgili birkaç şey eklemek istiyorum. İki albümümüz çıkıyor: biri – İngilizce ve Rusça, içerisinde iki albüm var. İkincisi – pop tarzında, tamamen farklı bir konu, New-York’ta yazdım. Tüm şarkılar çok güzel, tarz genelde yenidir, eskit arzdan da bazı şeyler var. Geri dönüş için yeni bir şey yapmaya çalıştım. Dinleyiciler sonra demesinler ki, kendisi bir ara yoktu, daha sonra aynı şeylerle geri döndü.

G: Avraam, bence insanlar kendileri dinlersin yeni eserleri, yeni albümü. Bugün bize katıldığınız için teşekkür ederiz. Sizi tekrar «Komsomolskaya pravda» basın merkezimizde görmekten memnun oluruz.

AR: hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Çevirdi / Перевод: Вячеславна (admin)

Категория: Haber | Добавил: Вячеславна (03.02.2014)
Просмотров: 656 | Теги: türkçe, rusyanın tarkanı, news, bilgi, basın, Avraam Russo, makale, haber | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: