Muhteşem yüz... - Форум Свобода Мнений

Новые сообщения · Участники · Поиск · RSS
Страница 1 из 11
Форум Свобода Мнений » Сферы Жизни Земной » Разное » Muhteşem yüz...
Muhteşem yüz...
Deniz Дата: Сб, 31.10.2015, 19:41 | Сообщение # 1

17 nisan 2014

Sanki eve döndüm. Varınca kendimi bu kadar rahat ve huzur hissettim ki. Aslında her yerde rahat idi. Nedense böyle bir huzurluk yoktu. Farklı bir şey.
Galiba... Hmm... Bence şeyden dolayı. Hani Türkiyede millet daha maddi. Yani demek istediğim şü: Rusyada gönlüm için iş vardı. Gönlüm çok çalıştı, dört sene az mı gönül için?)) Yoruldu. Orada çevrimdeki insanlar kendinden manevi sanıyorlar. Böylece bir onların gerçek yüzü daha kolay ortaya çıkabilir ve zaten çok çıkarttım. Hem milletin hem de kendimin. Gururu yani egoyu falan öğrenmem lazımdı. Yoksa çok rahatsız ederler beni de çevresindekileri de. En önemli şey ego varsa yalan da vardır mutlaka. İşte o yalanları ortaya çıkarttım. Gönlümün işi buydu.
Türkiyede de çok var böyle şeyler, fakat benim ailemin daha temiz kalbi. Manevi ve dini hakkında daha sade düşünüyorlar ve de fazla konuşmuyorlar. İnsanların düşüncelere karışmıyorlar. Sadece kendi işi ve hayatı düşünüyorlar. Başka insanlar karışmasınlar yeter.
İşte ondan bence gönlüm huzuru hissetti. Burada demek ki bu kadar iç işi olmayacak... Sanırım, umarım, Allah izini derse.
: )

Вниз 
Deniz Дата: Сб, 31.10.2015, 19:41 | Сообщение # 2

18 nisan 2014

Türkiyeye varmadan türkçeye geçtim, sanki çoktan türkçeyi konuşmaya fırsatını bekliyordum. Gerçe yarısını unuttum tabiki de.)) Yinede sanki bu benim dilim.
Zaten her şey ne görürsem anlıyorum bunlar hepsi benimdir. Şehirler, topraklar, evler, marketlerin gıdaları, havalar, yemekler, eşyalar, insanlar bile... Ve çok çok özledim her şeyi.
İnsanların sıcaklığı çok özledim. Buradaki millet hemen tanıdık gibi davranırlar. Beraber toplanıp akşamları geçerirler. Tek başına yemek yiyemezler. "Gel beraber olsun", derler. İşte bunları özledim.
Evet aslında ben yanlızlığı severim, yani buna bir şey diyemem. Yinede yanlızlık başka, beraberlik bambaşka bir şeydir.
İşte diyorum ki, burası can için huzur bir yer. Zaten buradan gitmek pek istemedim, zor olursa da. O zamanlar bazen zor geliyordu burada yaşaması. Ego'm çoktu o zaman. Ve de kurnazlık falan. Yani daha çoktu. Şimdi belki biraz azaldı gibi görünüyor.))
Burada fizik işlerden başka bir iş yok hemen hemen. Bakarız yinede. Belki endişelenmek için bir sebep çıkar ortaya. Allah korusun hepimizi. :)

Вниз 
Deniz Дата: Сб, 31.10.2015, 19:42 | Сообщение # 3

26 nisan 2014

Bazen salaklığımı görmeyi başlıyorum. Salak olduğumu demek istemiyorum)). Yani hata mata falan yaptığımdan bahsetmiyorum. Düşündüğüm bu değil. Çünkü bende hata varsa, demek ki Allah da bir hata var. O da olmaz olduğu için işte başka bir şeyi anlatıyorum demek ki. Benim demek istediğim şu kadın salaklığı. Yani böyle sebepsiz bir gülmesi yada çok konuşması. Tabi ki de kadınlar her şeyin sebebi bulur, ve de zaten her şeyin sebebi var fakat bir ara kendimden böyle bir şey fark etmediğim için şimdi de tuhaf geliyor işte. Tabi ki de zaten vardı ancak bir ara içimde saklıydı. Bu günler yine ortaya çıktı. Çok fazla da değil, yinede umarım çabuk gider, bende kurtulurum salaklıktan. Yoksa salak salak gülmesi ve konuşması hiç enteresan bir şey değil. Sadece biraz komik o kadar. %)))))

Вниз 
Форум Свобода Мнений » Сферы Жизни Земной » Разное » Muhteşem yüz...
Страница 1 из 11
Поиск: